Malzeme Yönetimi:Malzeme Yönetimi ile stoktaki ürünlerin miktarlarını, giriş ve çıkışlarını izleyebilir,yönetebilirsiniz.Malzemelerinizi istediğiniz sayıda ve istediğiniz birimde izleyebilirsiniz. Boyut, hacim vb. bilgileri kullanarak raporlar oluşturabilir, bu raporları lojistik planlamada, depo yerleşiminde, malzemenin yerleştirilmesinde hesaplamalar için kullanabilirsiniz.Malzeme takibi ile malzemenizin hangi depoda, hangi bölümde bulunduğunu görebilir, böylece malzemenin takibini kolaylaştırabilirsiniz. Malzemelerinize barkod, son kullanma tarihi ekleyebilir, malzemenin özelliklerini belirtebilirsiniz. Malzemenin hangi tedarikçilerden temin edildiğini, kime satıldığını raporlayabilirsiniz.

Satış ve Dağıtım:Satış ve Dağıtım Sistemi ile Müşteri Temsilcisi, Satış Elemanı tanımlaması yapabilir, satış elemanların izleyeceği stratejiyi belirleyerek, hangi satış elemanın hangi müşteri ile hangi koşulda görüşme yapacağını belirleyebilirsiniz.

Satınalma:Siparişten malın alınmasına kadar gerçekleşen tüm işlemleri izleyebilir ve raporlayabilirsiniz. Sipariş kaydının sisteme girişi ile daha sonra sipariş kaydının tekrar girilmesine gerek kalmadan işlemlerinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Finans:Finansal kaynaklarınızı ve nakit akışınızı en etkin şekilde yönetebilirsiniz. Finans bölümü ile tüm cari hesaplarınızı, borçları, alacakları, kredi kartı ödeme/tahsilat, çek-senet, banka ve kasa işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
Cari Hesap Raporları ile tüm kayıtlı cari hesapları listeleyebilir, hesap borç/alacak listesi yardımı ile ödeme planlarınızı, nakit akışınızı planlayabilirsiniz. Borç yaşlandırma raporları yardımı ile ödenmeyi bekleyen tahsilatları inceleyerek finansal kayıpların önüne geçebilirsiniz.

Talep Yönetimi:Departmanlar arasında ihtiyaçtan kaynaklanan talep edilen ürün iş öneri yönetim kısmıdır. Bu fişler satın alma ve yönetim departmanları tarafından değerlendirilerek onaylandı, karşılanıyor, karşılandı veya iptal olarak değerlendirilir.

Kalite Kontrol:Kalite Kontrol Yönetimi Sistemi ile üretim departmanı tarafından üretilen yada satın alma departmanı tarafından alınan malzemelerin belirtilen şartlara uygun olup, olmadığı test edilerek, hatalı ürün giriş ve çıkışı önlenmiş olur.

Üretim Tanımları:İşletmede üretime başlanmadan önce üretilecek ürün veya malzemeye ait tüm özelliklerle beraber ürün veya malzemenin üretileceği iş istasyonu’nun,üretim maliyetine etki eden maliyet masraf unsurlarının,üretimi hangi araçların gerçekleştirdiği’nin,ürün veya malzemenin hangi rotaları izlediğinin,üretimin ne şekilde planlandığın ve reçetelerinin üretime başlanmadan önce tanımlanması gerekmektedir.

Üretim Kontrol:Üretim esansına üretimin hangi aşamada olduğu nezaman başlayıp ne zaman bittiği şayet üretim durmuş ise durma nedeni hakkında bilgi verir.

Üretim Maliyetlendirme:Firmaların üretimdeki maliyetlendirmeyi, üretim yapıldıktan sonra görmek istiyorlarsa, kullanacakları modüldür. Bu modülde belirtilen maliyet takvimi aralığında maliyetlendirme yapılır.

Modüllerinden oluşan Ms Access veri tabanı kullanılarak yazılmış profösyonel bir MRP programıdır.

Programı indirmek için aşagğıdaki linke tıklayınız.

http://rapidshare.com/files/142153586/MRP_bs.rar.html
 
Benzer Yazılar:
Mrp ve Aşamaları…
Mrp 2.0 Download
Otomasyon ve Robotik Sistemler

Yorum Yapın